Priebeh aukcií

Ako postupovať pri aukcii, návod krok za krokom.

Podmienky aukcií

Všeobecné obchodné podmienky, pravidlá !

FAQ

Čo je to online aukcia?

Online aukcia je moderný spôsob predaja tovaru prostredníctvom internetového trhoviska, kde registrovaný záujemcovia zadávajú v určenom čase a pomocou automatizovaného softwaru cenu za ponúkaný tovar. Po prekonaní ponuky záujemcu iným záujemcom, môže záujemca svoju ponuku opäť navýšiť. Tovar sa predáva najvyššej ponuke dosiahnutej v časovom rozmedzí.

Vlastníci dreva ponúkajú na predaj drevnú hmotu na webovom portály, kde je ich ponuka sčasti viditeľná pre každého návštevníka webovej stránky www.drazbyvlese.sk  a podrobne viditeľná pre všetkých registrovaných účastníkov.

Výhodou je viditeľný priebeh aukcie, záujemcovia majú skrytú identifikáciu a tak sa zvyšuje  miera transparentnosti a znižuje možnosť rôznych dohôd či sporov medzi záujemcami o tovar. Ďalšou z výhod pre predávajúceho je vysoká pravdepodobnosť získania maximálnej možnej trhovej ceny za ponúkaný tovar, keďže sa aukcie zúčastňujú záujemcovia z rôznych miest či krajín a po prekonaní ich ponuky môžu opätovne cenu zvýšiť.

Výhodou pre kupujúcich je trhovisko s výberom rôznych sortimentov a ponúk od viacerých predajcov, čím šetria čas a náklady spojené s vyhľadávaním tovaru.

Aké drevo je vhodné na dražbu?

Na portály drazbyvlese.sk sa konajú online aukcie pre všetky druhy listnatých či ihličnatých drevín. Prekonajte predsudky o nutnosti ponúkania len vzácnych drevín a spodných častí.  Súčasný trend konania online aukcií nahrádza doterajšie výberové konania formou cenových ponúk či menších dražieb na sklade pri tovare.

Ponúkajte na predaj celé ťažby alebo jednotlivé sortimenty. Samozrejmosťou je minimálne množstvo vhodné na naplnenie kamióna – teda 20 a viac m3. Rozhodujúca pre vás je konečná cena za kompletný tovar, ktorý chcete predať.

V prípade, že chcete prekonzultovať vhodnosť dreva do dražby, prosím pošlite fotografie na aukcie@drazbyvlese.sk  v priebehu krátkej doby vám dáme odpoveď.

 

Kto môže ponúknuť drevo na dražbu?

Online aukcia sa môže zúčastniť fyzická osoba staršia ako 18 rokov a právnicka osoba spôsobilá na právne úkony. Náš portál je predovšetkým zameraný na poskytnutie internetového trhoviska pre menšie neštátne subjekty a vlastníkov dreva ako sú urbariáty, pozemkové spoločenstvá či obchodníci. Ako postupovať pri aukcii a aké su podmienky a pravidlá účasti na aukcii sa dozviete v menu: Podmienky aukcie  a Priebeh aukcie

 

Ako ponúknem drevo do dražby?

Drevo do dražby môžete ponúknuť prostredníctvom odkazu v hornej časti portálu: „ Chcem predávať „  Následne vyplníte formulár a kontaktujete nás so žiadosťou o predaj cez aukciu. Čo najrýchlejšie sa s Vami skontaktujeme a dohodneme ďalší postup.

Ako doveziem drevo na dražbu?

Drevo môžete predávať zo svojho odberného miesta, s jeho predajom vám radi pomôžeme. Podmienkou je prístupnosť v závislosti na počasí a danom termíne aukcie. Drevo musí byť možné po ukončení aukcie a prijatí platby vyskladniť!